2 Şubat 2011 Çarşamba

Aydınus'u Anladık da MHK Ne Çocuğu?


Zamanında Fenerbahçe taraftarlarının başlatmış olduğu 'Beşiktaş'ın çocuğu Fırat Aydınus' kampanyası en nihayetinde emeline ulaşmış oldu. Artık herkes rahatlamıştır umuyorum...

Günümüzde, usta gazeteci rahmetli Uğur Mumcu'nun faillerinin hala bulunamadığı bir memlekette futbol ortamında hiç bir karanlık gücün olmadığını söylemenin saflık olacağını belirtmeye gerek yok heralde. Ama ne demişler: Kusursuz cinayet yoktur. Ne kadar organize olurlarsa olsunlar bu sözü doğrularcasına suç mahalinde delil bırakmadan edemiyorlar... Aydınus sınavını verdi! Arkasından atıp tutanlarda en ufak bir utanma emaresi göremedik. Bu hafta oynanacak maçlardaki hakem atamalarıyla da attıranların ne çocuğu olduğu ortaya çıkmış oldu.


Tarih 28-02-2010. Fenerbahçe şampiyonluk yarışında kritik Büyükşehir Belediyespor maçına çıkıyor. Yer yine Atatürk Olimpiyat Stadı. Skor 1-1 devam ederken Alex'in, rakibinin sakatlanmasına neden olabilecek bu harketi hakem Fırat Aydınus tarafından Kırmızı kartla cezalandırılıyor. Pozisyonun gelişimi itibariyle Aurelio'nun hareketiyle büyük benzerlik gösteriyor. İkisi de istmeyerek de olsa rakiplerine sert dalıyorlar ve haklı olarak atılıyorlar. Fark nerede mi ortaya çıkıyor? MHK, Şubat 28'de oynanan bu maçın ardından tam 1 ay Aydınus'a Süper Lig'i yasak ediyor. 2009-2010 sezonunun 23. haftasına denk gelen bu maçın ardından tam 4 hafta boyunca sadece 1 kez Bank Asya ligi'nde Altay-Adanaspor maçı yönetiyor, 23 Mart'ta.

Beşiktaş'ı harcamanın cezası mı? Ceza mı ne cazası! Bedava ya bedava, Beşiktaş'ı harcamak bedava! 


20:00 Bursaspor - Sivasspor: Fırat Aydınus!           

Hiç yorum yok: